zpět vpřed Hlavní strana Stránky 4.A 1998-2002
Přihlásit se
logo

Ples po deseti letech

Dokumentace

K prohlédnutí

Ke stažení

Všechno kolem organizace

Musíš se přihlásit

Jak to bylo

11. února 2012 jsme uspořádali v kolínském MSD mega akci Ples po 10 letech od maturity. Ze třídy se nás sešlo 25 a jinak přišlo přes 600 dalších lidí, převážně kamarádů a spolužáků z okolních ročníků. Snažili jsme se ples něčím odlišit od všech ostatních a jsme rádi, že se nám to povedlo a každý si to užil od začátku až do konce. Návštěvníci se v průběhu plesu mohli například zabavit čtením životopisů o tom, co jsme dělali za těch posledních 10 let, prohlížet na plátně fotky, mohli si při tom koupit točenou zmrzlinu, nebo zajít nahoru do salónku, kde celý večer zněla elektronika.

Oficiální začátek byl už v 18 hodin, takže jsme tradičně počkali hodinu, než se sejde dost lidí, abychom mohli úderem sedmé vše odstartovat. Moderování jsme se zhostili sami, takže v průběhu celého večera koloval mikrofon mezi různými členy třídy, což bylo super. Po krátkém uvítání jsme hned začali nastupovat, a to pěkně z vesela. Většina třídy se totiž v kulturáku sešla už kolem 14. hodiny a na suchu tam skoro nikdo nevydržel. Následovalo obdarování třídního profesora pádlem, krátký přípitek a rozhovory s ostatními učiteli a také rodiči. V půl osmé už kapela Peklo rozbalila fidlátka a začlo se hned tančit.

Přibližně každou třičtvrtě hodinu, kdy si šla kapela oddechnout, jsme chtěli návštěvníky překvapit něčím netradičním. První přestávu vyplnilo naše staré maturitní video. Spíše "třídní" záležitost, u které jsme se i po těch letech pěkně zasmáli.

V další pauze následovala třídní soutěž, ve které si každý uvázal za pas gumové lano, snažil se doběhnout co nejdál a umístit na zem svoji značku. Za holky vyhrála Kobra a za kluky Milan. Nejlepší ale bylo, že většina se při tom totálně rozsekala. Příležitost, kdy byla na parketě celá třída jsme ještě využili na zhotovení společné fotky i se zbytkem učitlů.

Po další sérii hraní Pekla jsme na parketě připravili 2 dlouhé stoly, u kterých zasedli soutěžící přihlášení do chlastací hry Čepice. Ta spočívá v pití piva brčkem na čas, když vám na kostce padne správné číslo. Celkem se zúčastnilo 20 lidí. Dva chudáci, kteří dopili pivo poslední, museli živě s kapelou zazpívat dvojhlasně Kolíne Kolíne, což mělo u publika značný úspěch... Zpíval Varan a náš fotograf Heduš.

Před půlnocí, kdy si kapela jde tradičně nacpat břicha, jsme na sále roztáhli obří nafukovací trampolínu, která na dlouho zabavila spoustu lidí. Sukně nesukně, salta skákali všichni... Gymnasticky založení jedinci v čele s Růžou to opepřili i něčím lepším a všichni se tak skvělě bavili i v dobu, kdy je obvykle na plesech nuda.

Hodinu po půlnoci jsme další sérii pařby ukončili vystoupením naší třídní kapely, která naplno předvedla své umění a zahrála na pódiu Godizllu, svůj největší trhák. Přestože diváci šíleli, k rozsekání kytary nakonec nedošlo. Hned na to jsme přitáhli na parket branky, postavili elitní mužstvo 4.A proti 6 hráčům z veřejnosti a rozdali si 2x 5 minut fotbálek. I když to zpočátku vypadalo na jasnou převahu 4.A, náš brankař začal v závěru ztrácet síly a orientaci a v poslední půlminutě dostal rozhodující gól. Skončilo to 5:4 v náš neprospěch.

Potom se ale opět všichni vrhli na parket, aby si užili ještě další hodinu a půl paření. Ano, náš ples totiž končil až ve 3 ráno. Měli jsme připravené ještě jedno překvapení, kterým bolo vypuštění a rozdupání stovek balónků. Nějak se na to ale zapomělo. Za obří síť někdo ale celý večer tak dlouho tahal, až všechny balónky postupně vypadaly, takže se stejně rozdupaly.

Celá akce tedy dopadla na výbornou a všichni na ni budeme dlouho vzpomínat. Na památku si každý ze třídy odnesl malou stužku a taky skleničku s logem plesu... Díky všem, kteří dorazili!

Původní pozvánka

Všechny zveme na velkolepou třídní akci, na které se mají sejít nejen návštěvníci běžných plesů, ale i všichni naši vrstevníci a kamarádi z ostatních tříd a vůbec ze všeho okolí. Na tuto příležitost se těšíme už několik let a všechno se plánuje dlouho dopředu.

Termín: Sobota 11. února 2012

Místo: MSD Kolín ("kulturák") - mapa zde

Začátek: 18:00

Konec: 3:00

Kapela: Peklo

Co bude stát za to: Soutěže o přestávkách, točená zmrzlina, skákací podlaha, alternativní hudba v salónku, půlnoční překvapení, prodloužení plesu o dvě hodiny...